Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Suwałki

Strzelectwo

RYS HISTORYCZNY

Strzelectwo myśliwskie stanowi Bardzo ważną część działalności suwalskiej organizacji PZŁ. Strzelania myśliwskie organizowane przez koła łowieckie są najbardziej właściwą i powszechną formą podnoszenia umiejętności strzeleckich myśliwych. Zwykle wiosną, ale i później przed rozpoczęciem jesiennych polowań zbiorowych myśliwi przestrzeliwują swoją broń i strzelają do rzutków, do dzika i zająca w przebiegu czy tarcz z sylwetka rogacza i lisa. Strzealania prowadzone są na wszystkich trzech strzelnicach w Ełku, Giżycku, Augustowie i Doliwach k. Olecka. Każdego roku organizowane są turnieje i zawody w strzelaniach myśliwskich w których uczestniczą bardzo chętnie zawodnicy z całej Polski ale tez i Litwy.

Strzelnica Myśliwska w Giżycku – strzelanie na osi myśliwskiej

Jedną z ważniejszych imprez strzeleckich organizowanych na strzelnicy w Giżycku są zawody o „Puchar Jezior Mazurskich”, a uzyskiwane przez zawodników wyniki są wliczone do krajowej klasyfikacji „Wawrzynu strzeleckiego”. Do naszych zawodników którzy przez lata wykazywali bardzo wysokie umiejętności strzeleckie należy Ryszard Tuszkowski 8 – krotny zdobywca” Złotego Wawrzynu” i Edward Ottomański który 6 – krotnie zdobywał „ Złoty Wawrzyn”. W 2013 roku w ramach 90-lecia PZŁ oddano do użytku nową strzelnicę myśliwską w Ełku na której odbywają się strzelania nie tylko myśliwych, ale też policja, pracownicy ochrony, członkowie klubów strzeleckich i młodzież szkolna. Łącznie strzelnice nawiedza rocznie ponad 2 tysiące osób posiadających broń.

Strzelnica Myśliwska im. Tadeusza Kryńskiego w Giżycku

 

Na I Zjeździe Delegatów PZŁ w dniu 9 maja 1976 roku z inicjatywy Tadeusza Kryńskiego, znanego działacza społecznego i innych delegatów reprezentujących giżyckie środowisko podjęto uchwałę o przebudowie i modernizacji Strzelnicy Myśliwskiej w Giżycku. Wcześniej była to niewielka lokalna strzelnica powiatowa pobudowana na potrzeby kół giżyckich. Prace budowlane na strzelnicy szybko zostały rozpoczęte. Wiele z nich wykonywali społecznie sami myśliwi. Środki inwestycyjne z przeznaczeniem na strzelnicę pochodziły zarówno z dotacji centralnych Związku, kół łowieckich, ale też Głównego Komitetu Sportu i Turystyki w Warszawie. Pomimo prowadzonych prac od samego początku na strzelnicy mogły odbywać się strzelania myśliwskie. Teren strzelnicy położony pomiędzy ogródkami działkowymi ogrodzono, zazieleniono, by podnieść walory estetyczne obiektu, ale też zwiększyć bezpieczeństwo i złagodzić do minimum konflikty z działkowiczami. W 1990 roku rozpoczęto budowę pawilonu. Z uwagi na ograniczone środki inwestycja realizowana była przez dwa lata, a jej wartość sięgała wówczas 19,5 miliona złotych, z czego 3,2 miliona złotych pochodziło z dotacji kół łowieckich.


Krajowe Mistrzostwa w Strzelaniach Myśliwskich PZŁ 1-2 września 1984r. – Leszno Drużyna w składzie od lewej: Hieronim Michniewski, Ryszard Tuszkowski i Marian Wijas pod kier. Tadeusza Kryńskiego wywalczyła wicemistrzostwo Polski

Wiosną 2013 r. ukończone zostały prace budowlane na strzelnicy myśliwskiej w Ełku, a jej oficjalne otwarcie odbyło się w dniu 15 czerwca. Obiekt położony jest na terenie Nadleśnictwa Ełk, gdzie wcześniej była strzelnica wojskowa. Inwestycja o wartości ok. 1 mln zł została zrealizowana w większości ze środków wygospodarowanych przez Okręgową Radę Łowiecką, w tym udział członków Kół Łowieckich oraz wykorzystana pomoc płaconych przez myśliwych składek to 25% jej wartości. Do największych sukcesów suwalskiej organizacji w strzelaninach myśliwskich należy zaliczyć zwycięstwo w klasie powszechnej Ryszarda Tuszkowskiego na XVII Krajowych Mistrzostwach PZŁ, które odbyły się w Lesznie w dniach 1 i 2 września 1984 roku. Z wynikiem 87/100 punktów wyprzedził wówczas o 3 punkty późniejszego wielokrotnego mistrza Polski w strzelaninach myśliwskich Andrzeja Radzimskiego. Reprezentacja województwa suwalskiego w składzie: Hieronim Michniewski, Ryszard Tuszkowski, Marian Wijas na tych Mistrzostwach, osiągając wynik 242/300 punktów, wywalczyła wicemistrzostwo kraju, ulegając tylko trzema punktami reprezentacji gospodarzy. W dniach 3 i 4 września 1994 roku na Strzelnicy w Giżycku odbyły się XXVII Krajowe Mistrzostwa PZŁ. Organizacja tak ważnej i dużej imprezy i techniczne przygotowanie Strzelnicy uzyskały bardzo wysoką ocenę ze strony przedstawicieli Komisji Strzelectwa Myśliwskiego Naczelnej Rady Łowieckiej, sędziów i zawodników. W klasyfikacji zespołowej mistrzostwo przypadło zespołowi województwa katowickiego z wynikiem 285/300 punktów, a indywidualnie krajowym mistrzem w strzelaniach myśliwskich został Krzysztof Łyczykowski również z Katowic. Jego wynik to 98/100 punktów.

STRZELANIA MYŚLIWSKIE

Zawody w strzelaniach o „Laur Św. Brunona” tradycyjnie już odbyły się na strzelnicy im. T. Kryńskiego w Giżycku w dniu 30 czerwca 2018 r. Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Krzysztofa Konieczkę – przewodniczącego Komisji Strzelectwa Myśliwskiego ORŁ i zarazem sędziego głównego zawodów. Do strzelań przystąpiło 29 zawodników, w tym goście z Litwy. Statuetkę – Laur Świętego Brunona za zwycięstwo wręczono Jakubowi Jesionowskiemu z Olsztyna, który uzyskał 462/500 pkt. Zawodnicy z pierwszych lokat otrzymali też puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

LAUR ŚW. HUBERTA – 2019

 

W dniu 18 maja 2019 r. na strzelnicy myśliwskiej w Ełku odbyły się zawody o Laur Świętego Huberta w strzelaniach myśliwskich w całym wieloboju obowiązującym w PZŁ. W klasie otwartej rywalizowało ze sobą 35 zawodników, w tym goście z Litwy. Zwycięski tytuł przypadł Jackowi Mierzejewskiemu z Mrągowa który uzyskał 472/500 pkt i to on zdobył główne trofeum – piękną statuetkę Lauru Św. Huberta. Najlepszy wynik w klasyfikacji Dian uzyskała Karolina Tercjak z wynikiem 371/500 pkt. Strzelaniom sprzyjała pogoda, było ciepło, a zachmurzone niebo nie utrudniało strzelań, szczególnie na przelotach i na kręgu myśliwskim.

 
LAUR ŚW. HUBERTA – 2018

Zawody w strzelaniach myśliwskich o Laur Świętego Huberta odbyły się w Ełku 8 września 2018 r. i były ostatnią imprezą kończącą tegoroczny sezon strzelecki w suwalskim okręgu suwalskim PZŁ. W klasie otwartej uczestniczyło 36 zawodników, w tym 4 strzelające Diany. Pogoda dopisała, było ciepło i bezwietrznie, ale problemy techniczne (brak prądu i spalony silnik na przebiegu dzika) wytrąciły z dobrego nastroju nie tylko zawodników ale i organizatorów. Ostatecznie dzik nie był „w przebiegu” lecz „stojący”, co znacznie ułatwiło strzelania. Zwycięzcą Zawodów i zdobywcą statuetki Lauru Świętego Huberta został Rafał Osipiński z Łomży z wynikiem 474/500 pkt z Łomży. Najlepszy wynik w klasyfikacji Dian uzyskała Izabela Motylińska z Łomży z wynikiem 399/500 pkt. Sędzią głównym Zawodów był Zdzisław Kieżun z Giżycka.

Tabela wyników

LAUR ŚW. HUBERTA – 2017

Zawody w strzelaniach myśliwskich o Laur Św. Huberta odbyły się w Dniu Ełkowiska 9 września 2017 r.  na Strzelnicy Myśliwskiej w Ełku. W zawodach wzięło udział 18 zawodników. Zwycięzką statuetkę “Laur Św. Huberta” otrzymał Wojtulewicz Jarosław uzyskując 438/500 pkt. Drugie miejsce zajął Dorniak Robert również uzyskując 438/500 pkt. jednak uzyskał mniejszą liczbę punktów w konkurencjach śrutowych. Trzecie miejsce zajął Domoracki Zbigniew uzyskując 437/500 pkt. Sędzią głównym był Przewodniczący Komisji Strzeleckiej Okręgowej Rady Łowieckiej Krzysztof Konieczka.

TABELA WYNIKÓW

 

PUCHAR JEZIOR MAZURSKICH 2021

W dniu 17 lipca 2021r. odbył się turniej w strzelaniach myśliwskich o „Puchar Jezior Mazurskich”. Zawody odbyły się na strzelnicy w Giżycko w formie sześcioboju. Do rywalizacji stanęło 93 zawodników, w tym 8 Dian i 8 Seniorów. Klasyfikacje prowadzono w kategorii Dian, Seniorów, klasie mistrzowskiej oraz klasie powszechnej. Sędzią Głównym zawodów był Kolega Tomasz Skalski. Przy słonecznej pogodzie i koleżeńskiej atmosferze wyłoniono zwycięzców wszystkich kategorii, ale zwycięska Diana została wyłoniona po emocjonującym barażu. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody, a zwycięskie fanfary zagrał zespół sygnalistów.

  1. Kategoria Dian

I miejsce- Dominika Socha             438/500

II miejsce- Maria Oset                     438/500

III miejsce- Marta Pająk                  416/300

  1. Kategoria Senior

I miejsce- Waldemar Jaczyński      467/500

II miejsce- Witold Uździło               458/500

III miejsce- Jerzy Gochnio               455/500

  1. Klasa mistrzowska

I miejsce- Michał Karpik                   473/500

II miejsce- Andrzej Chodowiec        472/500

III miejsce- Bogusław Pilcicki           469/500

  1. Klasa powszechna

I miejsce- Maciej Gałązka                470/500

II miejsce- Witold Uździło                458/500

III miejsce- Radosław Pieńkowski   455/500

Serdecznie gratulujemy. 

Zobacz całą tabelę wyników

PUCHAR JEZIOR MAZURSKICH 2018

Zawody o Puchar Jezior Mazurskich odbyły się w ostatnią sobotę 28 lipca 2018 r. na strzelnicy myśliwskiej im. T. Kryńskiego w Giżycku. Otwarcia Zawodów dokonał Józef Bućwiński prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach wspólnie z Burmistrzem Giżycka Wojciechem Iwaszkiewiczem oraz członkiem Zarządu Głównego PZŁ Albertem Kołodziejskim. Po wciągnięciu flagi PZŁ przez zawodników- gospodarzy i po odegranym „Apelu na łowy” rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem pierwsze strzelania. Z godziny na godzinę temperatura powietrza bardzo szybko wzrastała osiągając w godzinach popołudniowych nawet 35° C w cieniu, a więc warunki były bardzo trudne. W strzelaniach uczestniczyło 126 zawodników w tym 11 Dian. Strzelania zakończyły się około godziny 18-tej. Oficjalnego zakończenia Zawodów dokonał Jan Goździewski łowczy okręgowy PZŁ z udziałem Mariana Flisa sędziego głównego i Krzysztofa Konieczki przewodniczącego Komisji Strzeleckiej ORŁ. Zwycięzcą został Krzysztof Szczęch z Tarnobrzega z wynikiem 485/500pkt i to on zdobył kryształowy Puchar Jezior Mazurskich. Miejsce II z wynikiem 484/500pkt zajął Marcin Szymczuk z Białegostoku, miejsce III z wynikiem 480/500pkt zajął Rafał Szyłejko z Gdańska. W klasyfikacji Dian I miejsce z wynikiem 408/500 pkt. zajęła Maria Oset z Bydgoszczy. Opuszczenie flagi przez zwycięzców było ostatnim akcentem kończącym Zawody.

Tabela wyników

PUCHAR JEZIOR MAZURSKICH 2017

W dniu 29 lipca 2017 r. zjechali się do Giżycka uczestnicy Zawodów w strzelaniach myśliwskich, by rywalizować ze sobą i zdobywać kolejne punkty w klasyfikacji wawrzynu strzeleckiego. Zawody o Puchar Jezior Mazurskich w strzelaniach myśliwskich odbyły się na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku im. T. Kryńskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Józef Bućwiński prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach. Pierwszy strzał oddano zgodnie z harmonogramem o godz. 9°°. Warunki pogodowe sprzyjały zawodnikom, było bezwietrznie i słoneczne, temperatura wynosiła 25 °C. W strzelaniach wzięło udział 100 zawodników. Najlepszy wynik 470/500 pkt osiągnął Montowski Zbyszko z Bydgoszczy i został zdobywcą Pucharu Jezior Mazurskich. Spośród Dian startujących w Zawodach najlepszy wynik 393/500 pkt osiągnęła Przeorek Dominika. Oficjalnego zakończenia imprezy, gdzie wręczone zostały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dokonał Jan Goździewski Łowczy Okręgowy z udziałem Sędziego Głównego Wojciecha Kraińskiego i przewodniczącego Komisji Strzelectwa Myśliwskiego ORŁ w Suwałkach Krzysztofa Konieczki.

Tabela wyników

Puchar Jezior Mazurskich – Historia wyników

REGULAMIN VIII SUWALSKIEGO TURNIEJU W STRZELANIACH MYŚLIWSKICH – 2019 R.

VII SUWALSKI TURNIEJ W STRZELANIACH MYŚLIWSKICH

VII Turniej Suwalski w strzelaniach myśliwskich odbył się w dniu 14 lipca 2018 r. w którym uczestniczyło 33 zawodników w klasie powszechnej reprezentujących Koło Łowieckie Jedynka, Ryś, Kuna, Hańcza i Szelment w Suwałkach. Byli też zawodnicy z Litwy i innych kół łowieckich którzy strzelali w klasie otwartej. Już w regulaminie I Turnieju określono, że mają to być zawody dla zawodników nie posiadających klasy mistrzowskiej. Oficjalnego otwarcia Zawodów dokonał Grzegorz Buchowiecki Prezes Koła Łowieckiego Jedynka w Suwałkach, bo to te Koło było organizatorem tegorocznego Turnieju. Łowczy Okręgowy Jan Goździewski pogratulował suwalskim kołom trafnej inicjatywy organizacji Suwalskiego Turnieju i podziękował za ich zawsze wzorową organizację. Tegorocznym zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został Zbigniew Kleszczewski z wynikiem 467/500 pkt. On też otrzymał puchar za najlepszy wynik w strzelaniu śrutowym – 280/300 pkt i strzelaniu kulowym 187/200 pkt. Pozostali zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pula nagród rzeczowych była na tyle duża, że wszyscy uczestnicy Turnieju mogli sobie coś wylosować. W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła trzyosobowa reprezentacja Koła Łowieckiego Szelment z wynikiem 1279/1500 pkt. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Konieczka z Giżycka.

 

VI SUWALSKI TURNIEJ W STRZELANIACH MYŚLIWSKICH

VI Suwalski Turniej w strzelaniach myśliwskich odbyły się w dniu 15 lipca 2017 r. na strzelnicy w Ełku, w których uczestniczyło 44 zawodników. Otwarcia zawodów i oficjalnego ich zakończenia dokonał Eugeniusz Kowalewski – prezes Koła Kuna, które w tym roku było organizatorem Turnieju. Zwycięzcą w klasie powszechnej został Wojtulewicz Jarosław uzyskując 433/500 pkt. Klasę otwartą zwyciężył Szymczuk Marcin uzyskując 461/500 pkt. Klasyfikację zespołową zwyciężyło Koło Łowieckie „Kuna” z wynikiem 1230/1500 pkt

Tabele wyników:

 

PUCHAR MAZUR 2017 R.

Podczas długiego majowego weekendu, dnia 6 maja 2017 r. na strzelnicy myśliwskiej w Ełku z udziałem 29 zawodników odbyły się strzelania myśliwskie o „Puchar Mazur”. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik 472/500 pkt. uzyskał Marcin Roszko z Olecka i to on zdobył zwycięski „Puchar Mazur”. Na drugim miejscu z wynikiem 460/500 pkt. uzyskał Święcki Krzysztof z Łomży i na trzecim miejscu z wynikiem 456/500 pkt. Komarewski Tomasz z Białegostoku. Strzelania myśliwskie w Ełku otworzyły tegoroczny sezon strzelecki w Suwalskim Okręgu PZŁ.

Zobacz tabelę wyników

TURNIEJ ZIMOWY IM. TADEUSZA KRYŃSKIEGO – 2022

W dniu 12 marca 2022 r. na strzelnicy w Giżycku odbył się Zimowy Turniej Strzelecki im. T. Kryńskiego – 2022 w strzelaniach myśliwskich. Po oficjalnym otwarciu Turnieju rozpoczęły się strzelania na wszystkich sześciu konkurencjach. W rywalizacji tej uczestniczyło 54 zawodników.

Zobacz tabelę wyników

 

TURNIEJ ZIMOWY IM. TADEUSZA KRYŃSKIEGO – 2020

W dniu 15 lutego 2020 r. na strzelnicy w Giżycku odbył się Zimowy Turniej Strzelecki im. T. Kryńskiego – 2020 w strzelaniach myśliwskich. Po oficjalnym otwarciu Turnieju rozpoczęły się strzelania na wszystkich sześciu konkurencjach. W rywalizacji tej uczestniczyło 49 zawodników.

Zobacz tabelę wyników

 

XIV TURNIEJ ZIMOWY IM. TADEUSZA KRYŃSKIEGO

W dniu 16 lutego 2019 r. na strzelnicy w Giżycku odbył się XIV Zimowy Turniej Strzelecki im. T. Kryńskiego w strzelaniach myśliwskich. Po oficjalnym otwarciu Turnieju rozpoczęły się strzelania na wszystkich sześciu konkurencjach. W rywalizacji tej uczestniczyło aż 71 zawodników zarówno w klasie mistrzowskiej jak i powszechnej, w tym 7 strzelających Dian. Zwycięzcą strzelań został Jacek Mierzejewski z Okręgu Olsztyńskiego z wynikiem 471/500 pkt, drugi był Święcicki Krzysztof z wynikiem 466/500 pkt., trzeci Szyłejko Rafał uzyskując 465/500 pkt.. Najlepszy wynik w klasyfikacji Dian uzyskała Ewa Piątkowska – 404/500 i jest to jej rekord życiowy, miejsce drugie zajęła Sokólska Urszula – 392/500 pkt. a trzecie Kifiak Edyta – 348/500 pkt.. Sędzią głównym Zawodów był Krzysztof Konieczka. Pomimo dużej ilości zawodników zawody udało się zakończyć późnym popołudniem. Pogoda jak na tę porę roku przypominała raczej nadchodzącą wiosnę niż środek zimy, było słonecznie, bezwietrznie, a temperatura na “lekkim plusie”. Pozostałości po zimie to płaty białego śniegu po styczniowych, obfitych opadach.

Zobacz tabelę wyników

 

XIII TURNIEJ ZIMOWY IM. TADEUSZA KRYŃSKIEGO

W dniu 17 lutego 2018 r. na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku odbył się już XIII Turniej Zimowy im. T. Kryńskiego w strzelaniach myśliwskich. W zawodach wzięło udział 53 zawodników, w tym goście z Litwy. Zwyciężył Ryszard Tuszkowski z wynikiem 462/500 pkt z suwalskiego okręgu, miejsce drugie zajął Marek Szul 460/500 pkt., na podium znalazł się też Rafał Szyłejko uzyskując 457/500 pkt. W klasyfikacji dian najlepsza okazała się Kifiak Edyta 331/500 pkt, II miejsce zajęła Piątkowska Ewa – 325 pkt, Miejsce III Oset Maria – 320 pkt.

Zobacz tabelę wyników

 

XII TURNIEJ ZIMOWY IM. TADEUSZA KRYŃSKIEGO

W dniu 25 lutego 2017 r. na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku odbyły się strzelania myśliwskie w ramach XII Zimowego Turnieju im. T. Kryńskiego. Nie były to typowe jak na tę porę roku warunki zimowe, temperatura powyżej 0°C, a śniegu jak na lekarstwo. Dużym utrudnieniem dla Zarządów, szczególnie w strzelaniach do rzutków były silne podmuchy wiatru. W zawodach uczestniczyło 48 zawodników w większości byli to goście z innych okręgów PZŁ. W klasyfikacji open zwyciężył Marcin Roszko z Olecka z bardzo dobrym wynikiem 479/500 pkt. Pozostałe wyniki – tabela. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Konieczka. Zwycięzcy – trzy pierwsze miejsca – otrzymali puchary, dyplomy, a ufundowane nagrody rzeczowe zostały rozlosowane pomiędzy Zawodników którzy uczestniczyli w oficjalnym zakończeniu Turnieju. Zawody w Giżycku, którym patronuje Tadeusz Kryński – wielki działacz strzelectwa myśliwskiego PZŁ rozpoczynają bardzo wcześnie w czasie odchodzącej zimy nowy sezon w strzelaniach myśliwskich.

Zobacz tabelę wyników

 

ZAWODY O PUCHAR 95-LECIA PZŁ

Zawody w strzelaniach myśliwskich upamiętniające Jubileusz 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego odbyły się 5 maja 2018 r. w Ełku. W strzelaniach na wszystkich sześciu konkurencjach uczestniczyło 37 zawodników bez względu na posiadaną klasę. Zwyciężył Krzysztof Święcki z Łomży osiągając 432/500 pkt. Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu pucharów, dyplomów i nagród przez sędziego głównego Krzysztofa Konieczkę ostatnim ważnym akcentem upamiętniającym 100 – lecie Niepodległości Polski było posadzenie dębu – drzewa życia przez zwycięzcę strzelań Krzysztofa Święckiego w asyście Marka Szula i Ryszarda Tuszkowskiego.

ZAWODY OKRĘGOWE PZŁ W STRZELANIACH MYŚLIWSKICH

W dniu 12 czerwca 2021r. na strzelnicy myśliwskiej w Ełku odbyły się Mistrzostwa Okręgu w strzelaniach myśliwskich. Zawody otworzył witając przybyłych zawodników oraz sędziów Łowczy Okręgowy Wojciech Zaniewski. Regulamin strzelań oraz zasady bezpieczeństwa przedstawił Sędzia Główny zawodów Kolega Krzysztof Konieczka. Punktacja była prowadzona w kategoriach: zespołowo-klasa powszechna, zespołowo- klasa otwarta, indywidualnie-klasa powszechna, indywidualnie-klasa mistrzowska oraz Diany. W koleżeńskiej atmosferze i przy deszczowej pogodzie został wyłoniony Mistrz Okręgu, którym została reprezentacja Koła Łowieckiego Sarna w Olecku. Klasę mistrzowską zwyciężył kolega Roszko Marcin, natomiast klasę powszechną Kaczmarczyk Przemysław. I miejsce w strzelaniach myśliwskich w klasyfikacji DIAN zdobyła Ewa Piątkowska. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Sklep Myśliwsko-Strzelecki Leśny Rynek w Suwałkach oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach.

W dniu 4 lipca 2020r. na strzelnicy myśliwskiej w Ełku odbyły się Mistrzostwa Okręgu w strzelaniach myśliwskich. Zawody otworzył witając przybyłych zawodników oraz sędziów Łowczy Okręgowy Wojciech Zaniewski. Regulamin strzelań oraz zasady bezpieczeństwa przedstawił Sędzia Główny zawodów Kolega Krzysztof Konieczka. W rywalizacji udział wzięło 90. zawodników, w tym trzyosobowa drużyna myśliwych z Litwy. Punktacja była prowadzona w kategoriach: zespołowo-klasa powszechna, zespołowo- klasa otwarta, indywidualnie-klasa powszechna, indywidualnie-klasa mistrzowska, klasa C oraz Diany. W koleżeńskiej atmosferze i przy słonecznej pogodzie został wyłoniony Mistrz Okręgu, którym została reprezentacja Koła Łowieckiego Kuna w Suwałkach. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Sklep Myśliwsko-Strzelecki Leśny Rynek w Suwałkach oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach.

Tabela wyników

W dniu 15 czerwca 2019 r. na strzelnicy myśliwskiej w Ełku odbyły się Zawody Okręgowe PZŁ w strzelaniach myśliwskich w których wzięło udział 78 zawodników w klasie powszechnej reprezentujących 27 kół łowieckich oraz 12 zawodników w klasie mistrzowskiej. Oficjalnego otwarcia Zawodów Dokonał łowczy okręgowy Jan Goździewski., wręczył tez Wawrzyny Strzeleckie za miniony rok – Marcinowi Roszko, Pawłowi Jakubiakowi – Srebrne, Ryszardowi Tuszkowskiemu Brązowy. Tytuł Mistrza Suwalskiego Okręgu PZŁ w klasie powszechnej zdobyła 3-osobowa reprezentacja Koła Łowieckiego „Sarna” w Olecku z wynikiem 1232/1500 pkt, a indywidualnie zwycięstwo w tej samej klasie osiągnął Adam Huściło z wynikiem 444/500 pkt. W klasie mistrzowskiej zwyciężył Marcin Roszko z wynikiem 463/500 pkt. Zespołowo w klasie otwartej po raz kolejny zwyciężył zespół z Koła Łowieckiego Sarna Olecku i to te koło będzie reprezentowało nasz Okręg na Krajowym Konkursie Kół Łowieckich w roku przyszłym. Zawody sędziowali sędziowie z Ełku i Giżycka pod przewodnictwem Krzysztofa Konieczki.

Tabele wyników:

W dniu 16 czerwca 2018 r., w sobotę na Strzelnicy w Ełku odbyły się Zawody Okręgowe w strzelaniach myśliwskich. Oficjalnego otwarcia Zawodów dokonał Józef Bućwiński- prezes Okręgowej Rady Łowieckiej,podczas którego trzej nasi zawodnicy otrzymali Wawrzyny Strzeleckie za wyniki minionego sezonu 2017: Marcin Roszko – Srebrny Wawrzyn, Ryszard Tuszkowski i Paweł Jakubiak – Brązowy Wawrzyn. W zawodach wzięło udział 78 zawodników reprezentujących 22 koła łowieckie okręgu suwalskiego PZŁ. Strzelenia oceniane były przez zespół sędziów pod przewodnictwem Krzysztofa Konieczki. W klasie powszechnej zwyciężył Zbigniew Domoracki z KŁ “Kuna” Suwałki z wynikiem 441/500 pkt,a w klasyfikacji zespołowej zwyciężyła 3-osobowa reprezentacja Koła Łowieckiego “Kuna w Suwałkach uzyskując 1207/1500 pkt. W klasyfikacji mistrzowskiej I miejsce zajął Paweł Turczyn z Koła Łowieckiego “Rogacz” w Giżycku z wynikiem 447/500 pkt. W klasie otwartej tym razem zwyciężył zespół reprezentujący Koło Łowieckie “Sarna” w Olecku uzyskując 1252/1500 pkt i to te Koło będzie reprezentowało nasz okręg na Krajowych Mistrzostwach Kół Łowieckich w roku przyszłym. Zwycięskie zespoły i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a opuszczona flaga PZŁ przez zwycięski zespół z KŁ “Kuna” była ostatnim akcentem kończącym Zawody.

Tabele wyników:

Zawody Okręgowe PZŁ w strzelaniach myśliwskich odbyły się 17 czerwca 2017 r. na strzelnicy myśliwskiej w Ełku. Oficjalnego otwarcia Zawodów dokonał Józef Bućwiński, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej. Podczas otwarcia wręczone zostały Wawrzyny za wyniki minionego sezonu strzeleckiego: Srebrny Wawrzyn wywalczyli: Marcin Roszko z wynikiem 1390pkt i Ryszard Tuszkowski z wynikiem 1365 pkt, Brązowy Wawrzyn Paweł Jakubiak z wynikiem 1343pkt. W zawodach wzięło udział 84 zawodników, w tym 9 posiadających klasę mistrzowską. Koła reprezentowane były przez 3-osobowe zespoły w klasie powszechnej. Tytuł Mistrza Okręgu wywalczony został przez zespół KŁ “Kuna” w Suwałkach osiągając 1232/1500 pkt. W klasie otwartej najlepszy wynik 1295/1500 pkt osiągnął zespół Koła łowieckiego “Rogacz” w Giżycku i to Koło będzie reprezentowało nasz Okręg na Krajowych Mistrzostwach Kół Łowieckich w przyszłym roku. W klasyfikacji indywidualnej w klasie powszechnej zwyciężył Uździło Witold z wynikiem 462/500 pkt, a w klasie mistrzowskiej Marcin Roszko z wynikiem 451/500 pkt. Sędzią Głównym Zawodów był Krzysztof Konieczka. Zwycięskie zespoły i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a oficjalnego zakończenia Zawodów dokonał Jan Goździewski – Łowczy Okręgowy PZŁ.

Tabele wyników:

RANKING WAWRZYNOWCÓW

Zdobywcy WAWRZYNU STRZELECKIEGO okręgu suwalskiego od 2001 roku, tj. od wprowadzenia nowego systemu punktacji (na 500 pkt.). Wynik klasyfikujący do odpowiedniego Wawrzynu jest sumą 3-ech najlepszych wyników w sezonie, osiągniętych na zawodach rangi ogólnokrajowej, zakwalifikowanych jako zawody centralne. Dodatkowo jeden z tych trzech najlepszych wyników w sezonie musi być ustanowiony na zawodach obowiązkowych, oznaczonych w centralnym terminarzu symbolem “OW”.

(1410-1455 pkt.)(1365-1409 pkt.)(1320-1364 pkt.)
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
1. Ryszard Tuszkowski
K.Ł. Rogacz Giżycko
2001
2002
2003
2005
2006
2008
2009
2010
2013
1415
1417
1426
*1443*
1417
1420
1429
1417
1421
2004
2007
2011
2012
2014
2016
1407
1404
1369
1394
1391
1365
2015
2017
2018
1340
1334
1346
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
2. Edward Ottomański
K.Ł. Dzik Giżycko
2001
2002
2004
2007
1417
1426
1410
1412
2003
2006
2009
1404
1384
1392
2005
2008
1353
1355
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
3. Paweł Jakubiak
K.Ł. Dzik Olecko
201014182005
2009
2011
2012
2013
2015
2018
1378
1370
1395
1402
1400
1391
1386
2006
2007
2008
2014
2016
2017
1353
1347
1332
1348
1343
1344
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
4. Przemysław Adamus
K.Ł. Cyraneczka w Turośli
201014102008
2009
2011
1387
1402
1366
  
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
5. Marcin Roszko
K.Ł. Sarna Olecko
  2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
1370
1368
1373
1375
1373
1376
1390
1379
1398
  
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
6. Rafał Kapliński
K.Ł. Dzik Giżycko
  2002
2004
1384
1372
20031327
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
7.Jarosław Kurzynowski
K.Ł. Rogacz Giżycko
  200513812004
2006
2007
2008
1360
1331
1353
1364
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
8. Zygmunt Zajączkowski
K.Ł. Kormoran Giżycko
    2001
2004
2006
1342
1342
1340
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
9. Piotr Sanczenko
K.Ł. Żbik Węgorzewo
    20131348
Imię i nazwiskoZłotySrebrnyBrązowy
RokPktRokPktRokPkt
10. Kamil Kocisz
K.Ł. Kormoran Giżycko
    20131346

* wawrzyn rekordowy (479, 486, 478 pkt), siódma lokata w kraju.

2017 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Roszko Marcin / Lokata: 80
ZawodyWynikiSuma
Puchar Północnego Mazowsza4641379
Puchar Łuczniczki460
Puchar Jezior Mazurskich455
Miejsce II – Jakubiak Paweł / Lokata: 127
ZawodyWynikiSuma
Puchar Łuczniczki4551344
Puchar Jezior Mazurskich446
Mistrzostwa PZŁ kl mistrzowska443
Miejsce III – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 146
ZawodyWynikiSuma
Puchar Prezesa ORŁ w Łomży4511334
Puchar Elbląga443
Puchar Jezior Mazurskich440
2016 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Roszko Marcin / Lokata: 52
ZawodyWynikiSuma
Puchar Elbląga4711390
Puchar Podlasia460
Puchar Jezior Mazurskich459
Miejsce II – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 86
ZawodyWynikiSuma
Mistrzostwa PZŁ w Klasie Mistrzowskiej4611365
Puchar Podlasia454
Zawody o Puchar Północnego Mazowsza450
Miejsce III – Jakubiak Paweł / Lokata: 158
ZawodyWynikiSuma
Puchar Podlasia4561343
Puchar Jezior Mazurskich449
Puchar Jesieni438
2015 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Jakubiak Paweł / Lokata: 63
ZawodyWynikiSuma
Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna4661391
Puchar Północnego Mazowsza463
Eliminacja Ligi Strzeleckiej I runda462
Miejsce II – Roszko Marcin / Lokata: 92
ZawodyWynikiSuma
Puchar Prezydenta Miasta Łomży4621376
Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna460
Eliminacja Ligi Strzeleckiej II runda454
Miejsce III – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 158
ZawodyWynikiSuma
Eliminacja Ligi Strzeleckiej III runda4471340
Puchar Podlasia447
Eliminacja Ligi Strzeleckiej II runda446
2014 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 59
ZawodyWynikiSuma
Puchar Podlasia4661391
Puchar Stock Polska464
Eliminacja Ligi Strzeleckiej III Runda461
Miejsce II – Roszko Marcin / Lokata: 92
ZawodyWynikiSuma
Puchar Prezydenta Miasta Łomży4681373
XVIII Turniej Chmielakowy460
Eliminacja Ligi Strzeleckiej II Runda445
Miejsce III – Jakubiak Paweł / Lokata: 153
ZawodyWynikiSuma
Puchar Jezior Mazurskich4601348
XX Turniej Chmielakowy453
Mistrzostwa PZŁ w Klasie Mistrzowskiej435
2013 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 41
ZawodyWynikiSuma
Puchar Prezydenta miasta Olsztyna4771421
KKKŁ im. Ignacego Stachowiak473
Puchar Podlasia471
Miejsce II – Jakubiak Paweł / Lokata: 90
ZawodyWynikiSuma
Puchar Stock Polska4741400
XVIII Turniej Chmielakowy464
Eliminacje Ligi Strzeleckiej III runda462
Miejsce III – Roszko Marcin / Lokata: 145
ZawodyWynikiSuma
Puchar Prezydenta miasta Łomży4681375
Puchar Stock Polska462
Eliminacje Ligi Strzeleckiej II runda445
2012 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Jakubiak Paweł / Lokata: 73
ZawodyWynikiSuma
Eliminacje Ligi Strzeleckiej II runda4811402
Memoriał Adama Kraińskiego463
Puchar Jesieni458
Miejsce II – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 94
ZawodyWynikiSuma
Eliminacje Ligi Strzeleckiej III runda4701394
Puchar Prezydenta miasta Olsztyna462
Eliminacje Ligi Strzeleckiej I runda462
Miejsce III – Roszko Marcin / Lokata: 141
ZawodyWynikiSuma
Puchar Jezior Mazurskich4661373
Puchar Browninga i Winchestera456
Eliminacje Ligi Strzeleckiej I runda451

W dniu 19 maja 2012 roku na Zawodach Okręgowych w Giżycku wręczone zostały zawodnikom suwalskiej organizacji PZŁ Srebrne Wawrzyny 2011. Ceremoni wręczenia dokonali Józef Bućwiński – prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach, Jan Goździewski – przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ i Krzysztof Konieczka – przewodniczący Okręgowej Komisji Strzeleckiej.

Od lewej: Józef Bućwiński – prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach, Krzysztof Konieczka – przewodniczący Okręgowej Komisji Strzeleckiej, Jan Goździewski – przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ, Ryszard Tuszkowski i Paweł Jakubiak – zdobywcy Srebrnego Wawrzynu.
2011 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Jakubiak Paweł / Lokata: 84
ZawodyWynikiSuma
Puchar Jezior Mazurskich4751395
Puchar Fam Pionki467
Mistrzostwa PZŁ w kl. Mistrzowskiej453
Miejsce II – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 138
ZawodyWynikiSuma
Eliminacje Ligi Strzeleckiej II runda4621369
Puchar Prezydenta miasta Olsztyna455
Eliminacje Ligi Strzeleckiej III runda452
 

Złote Wawrzyny 2010 zostały wręczone przez Józefa Bućwińskiego – prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach i Wojciecha Kraińskiego – członka Naczelnej Komisji Strzeleckiej PZŁ podczas uroczystości otwarcia Zawodów o Puchar Jezior Mazurskich, które odbyły się w Giżycku w dniu 6 sierpnia 2011r.

Od lewej: Ryszard Tuszkowski, Paweł Jakubiak, Przemysław Adamus, Piotr Kraiński – członek Naczelnej Komisji Strzeleckiej, Józef Bućwiński – prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach, Krzysztof Konieczka – przewodniczący Okręgowej Komisji Strzeleckiej.
2010 R. ZDOBYWCAMI SREBRNEGO WAWRZYNU STRZELECKIEGO ZOSTALI:
Miejsce I – Jakubiak Paweł / Lokata: 39
ZawodyWynikiSuma
Puchar Warszawy4811418
Eliminacje Ligi Strzeleckiej I runda474
Memoriał Adama Kraińskiego463
Miejsce II – Tuszkowski Ryszard / Lokata: 43
ZawodyWynikiSuma
Mistrzostwa PZŁ w kl. Mistrzowskiej4731417
Eliminacje Ligi Strzeleckiej III runda472
Puchar Prezydenta miasta Olsztyna472
Miejsce III – Adamus Przemysław / Lokata: 55
ZawodyWynikiSuma
Puchar Prezydenta miasta Łomży4781410
Bałtycki Puchar Anschutz i Lapua471
Eliminacje Ligi Strzeleckiej III runda461